Uygulama İnceleme Sitesi

Mobil uygulama tabletler ve akıllı telefonlar tarafından kullanılan. Günümüzde geçerli yazılım dilleri tarafından oluşturulmuş yazılımlardır. Şuan pazarda telefonumuzun türüne göre legal bir şekilde elde edeceğimiz mobil uygulama galeri şunlardır;

  1. Apple Store (ios)
  2. Playstore (Android)
  3. Huawei Gallery (Huawei’nin Kendi İşletim Sistemi)

Günümüzde birçok uygulama inceleme sitesi bulunmaktadır. Fakat bu siteler çoğunlukla virüslü uygulamaları ya da sponsorlu uygulamaları tanıtmaktadır. Android ve ios dünyası oldukça gelişmiş, store marketlerine günde 2000’den fazla uygulama eklenmektedir. Bu uygulamaların yalnızca yüzde beşi ayakta kalmaktadır.

Günümüzde bağımlılıktan, meditasyon, bütçe yönetiminden sigara bırakmaya kadar kişiler tarafından birçok mobil uygulama tercih edilmektedir. Peki zaman kâr zarar ilişkisine göre bu uygulamaları nasıl tercih edeceğiz. Uygulamaların çoğu zaman kaybından ibaret olabiliyor. Kendi arayışımıza göre iyi uygulama seçme kriterleri nelerdir?

  1. Bulunduğu mağazanın Store Yorumlarına Bakmak.
  2. Uygulama mağazasının yıldız sistemi ile puanlamasına bakmak.
  3. Uygulama İnceleme sitesinden uygulama puanına bakmak.

Uygulamaları Apk olarak Öneriyor musunuz?

Bir uygulama seçtiniz ve onu indirmek istiyorsunuz. Bulunduğu mağazada ürün çok pahalı yada uygulama içi alımlar çok pahalı. Aklımıza hemen warez yöntem gelerek uygulama apk’si indirmek geliyor. Basit bir Google aramasıyla uygulamanın apksini buluyoruz ve uygulamayı o şekilde indirmeyi tercih ediyoruz. Bu yöntem çok sağlıklı değildir. Kullandığınız işletim sistemi sizi başta uyarır bilinmeyen kaynaklı indirilen mobil uygulamalar bir çok erişim isteği bulunur ve bu durum hem cihazınınız sağlığını içinde bulunan sağlıklı uygulamalara kayıtlı şifrelerinizi ele geçirir. Masum gibi görünen bu uygulamalar yüzünden bir çok dolandırıcılık vakası ortaya çıkmaktadır.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir