0 oy
11 gösterim
tarafından medeni hukuk bilgisi içerisinde

Medeni Kanunumuza göre nişanlanmayı tanımlayınız?

1 Yanıt

0 oy
tarafından

Nişanlanma Medeni Kanun’un 118-123. maddeleri arasında düzenlenmiştir. Ancak Medeni Kanunumuzda nişanlanma açık bir şekilde tanımlanmamıştır. TMK m. 118 hükmüne göre, Nişanlanma evlenme vaadiyle olur.

CevapSoru.com'a hoşgeldiniz. Burada soru sorabilir ve diğer kullanıcıların sorularını yanıtlayabilirsiniz.

İlgili sorular

...